Výhovorky – prečo neviem anglicky

Angličtina bez bifľovania / Výhovorky
Už som začínal(a) niekoľkokrát. Vždy to z nejakého dôvodu nevyšlo. Nechce sa mi začínať znovu.
Som na jazyky hlúpy/a.
Nebaví ma to.
Nemám na jazyky talent.
Je to príliš náročné.
Som lenivý/á a nechce sa mi.
Som na to starý/á – už sa nič nenaučím, nič si nezapamätám.
Chcel(a) by som sa naučiť anglicky, ale nechcem chodiť do jazykovky,
Chodím síce do kurzu, ale nevyhovuje mi lektor a štruktúra hodiny.
V jazykovke nám dávajú domáce úlohy, na ktoré nemám čas.
V práci angličtinu nepotrebujem.
V praxi angličtinu nevyužijem. Do zahraničia nejazdím, na čo by som teda potreboval(a) vedieť hovoriť anglicky?
Skôr už som sa angličtinu učil(a), ale mali sme zlého učiteľa. Mám zažité chybné väzby a hanbím sa hovoriť nesprávne.
Nemám na učenie čas.
Bojím sa hovoriť, pretože budem robiť chyby.
Bojím sa, mám strach, že nebudem rozumieť.
Opýtajte sa nás
800 443 443zelená linka

Učili ste sa angličtinu 8 a viac rokov...

... a stále neviete anglicky? Asi máte k tomu nejakú výhovorku. Výhovorky sú všade a neustále sa s nimi stretávame.

Už som začínal(a) niekoľkokrát. Vždy to z nejakého dôvodu nevyšlo. Nechce sa mi začínať znovu.

Je to typický syndróm večných začiatočníkov, pri ktorých nefungujú klasické metódy výuky, ktoré sú založené na gramatike a bifľovaní. Odporúčame si nájsť inú metódu výuky! Veľmi efektívne rieši tento problém online kurz Angličtina bez bifľovania – za jeden rok štúdia budete angličtinu vedieť tak, že už si nebudete hovoriť, že ste začiatočník!

Som na jazyky hlúpy/a.

Keď začnete študovať angličtinu 5x za sebou, stane sa z vás klasicky večný začiatočník. Potom si veľa ľudí hovorí, že sú hlúpi na jazyky. Ale to nie je pravda! Kto sa naučil svoj rodný jazyk, je schopný sa naučiť aj cudzí jazyk. Stačí sa na problém pozrieť z druhej strany – nie je napríklad chyba v metóde výuky? Dieťa sa učí svoj rodný jazyk imitáciou (napodobňovaním) rodičov a podobne funguje aj výuka angličtiny metódou Imitum.

Nebaví ma to.

A ako vás to môže baviť, keď za rok štúdia v škole necítite skoro žiadny posun? Zároveň sa bojíte, že vás učiteľ vyvolá. A cítite sa ešte hlúpejšie, keď sa nestihnete pripraviť na ďalšiu hodinu. Keď si zvolíte metódu učenia, ktorá vám bude vyhovovať a nebudete pri štúdiu v strese, potom pre vás bude radosť učiť sa cudzí jazyk.

Nemám na jazyky talent.

A máte talent na matematiku? Veľa ľudí sa bojí matematiky iba preto, že im tiež niektoré veci nejdú do hlavy. Samozrejme, teoretické formálne zápisy matematikov sú určite dobré, ale len pre matematikov – bežný človek potrebuje poznať pár základných vecí, ktoré môže použiť v praxi. A úplne rovnaké je to aj pri jazykoch...

Je to príliš náročné.

Môže to byť náročné, pokiaľ sa učíte nesprávne, pokiaľ vám štúdium nevyhovuje. Pre bežného človeka nie je až tak dôležité poznať presne, ako sa tvorí predminulý čas, ale dohovoriť sa. Komunikácia je tým jednoduchšia, čím je pre vás prirodzenejšia. Pokiaľ sa bojíte, že urobíte chybu, keď nepoužijete správne predminulý čas, potom vás ubezpečujeme, že chyby robí každý. Podstatné je nebáť sa a zvoliť si metódu, ktorá vás naučí hovoriť prirodzene a bez stresu.

Som lenivý/á a nechce sa mi.

Lenivosť je nám všetkým vlastná! Každý deň sa nám nechce niečo robiť. Nechce sa nám vstať z postele, nechce sa nám ísť do práce alebo do školy... Ale spomeňte si, aké to je, keď idete niekam, kam sa tešíte... Nemôžete dospať! Jednoducho sa tešíte! Keď si zvolíte metódu výuky, ktorá vás bude baviť, tak minimalizujete problém, že sa vám nebude chcieť učiť sa.

Som na to starý/á – už sa nič nenaučím, nič si nezapamätám.

Veľmi krásna výhovorka! Nikto nie je dosť starý na to, aby sa niečo nenaučil. Veľa starších ľudí (dokonca ľudia na dôchodku) si robia školy, absolvujú kurzy a robia iné aktívne veci! Prečo? Pretože sa cítia dobre, keď sa môžu naučiť novým veciam. Je to veľmi dobré pre váš mozog, ktorý je aktívne používaný. To celkovo pôsobí veľmi dobre na váš zdravotný stav – ako na psychické rozpoloženie, ako na fyzickú stránku.

Chcel(a) by som sa naučiť anglicky, ale nechcem chodiť do jazykovky, pretože:

  • je to drahé
  • je to časovo obmedzené – trvá to len dve hodiny týždenne
  • to pre mňa nie je flexibilné
  • je tam veľa ľudí
  • nie vždy tam učia rodení hovorcovia
  • budem mať zlého učiteľa
  • si musím kúpiť drahé učebnice
Koľko už máte doma učebníc angličtiny? 1, 2, 3 alebo 5? Žiadna kniha vám nedá základnú vec a tou je kvalitná výslovnosť. Jazykové kurzy sú drahé a vy musíte každý týždeň niekam dochádzať. To nie je v dnešnej dobe vôbec flexibilné. Pomocou online kurzov metódou Imitum sa za rozumné peniaze a bez učebníc učíte angličtinu počúvaním rodených hovorcov, keď sami chcete.

Chodím síce do kurzu, ale nevyhovuje mi lektor a štruktúra hodiny.

Čo sa naučíte v kurze vždy závisí na lektorovi aj na spolužiakoch. Nie vždy narazíte na kvalitného lektora alebo vám nesedia spolužiaci. Nie každému tento spôsob výuky vyhovuje a preto veľa študujúcich končí napríklad po jednom roku štúdia. Naviac bežná cena kurzu sa pohybuje okolo 150 € za pol roka, čo nestačí ani na základné znalosti v angličtine. Ak by ste poctivo chodili do kurzu 5 rokov, zaplatíte za angličtinu 1500 €. Za pomoci metódy Imitum študujete niekoľkonásobne lacnejšie, rýchlejšie, efektívnejšie a počujete výhradne rodených hovorcov.

V jazykovke nám dávajú domáce úlohy, na ktoré nemám čas.

Domáca úloha je v dnešnej dobe pre pracujúceho človeka celkom stresujúca. Prídete z práce domov, staráte sa o rodinu a potom sa stresujete, či stihneme domácu úlohu. A teraz si predstavte, že sa učíte angličtinu metódou, ktorá vás nestresuje úlohami. Učíte sa iba vtedy, keď na to máte čas a chuť.

V práci angličtinu nepotrebujem.

Vy viete, kde budete pracovať za rok alebo za niekoľko rokov? Na zamestnancov sa kladú čím ďalej väčšie a väčšie nároky – bežne sa požadujú počítačové znalosti a tiež základné znalosti anglického jazyka. Angličtinu potrebujú skoro všetky profesie. Znalosť anglického jazyka nepredstavuje konkurenčnú výhodu, ale stáva sa postupne nutnosťou.

V praxi angličtinu nevyužijem. Do zahraničia nejazdím, na čo by som teda potreboval(a) vedieť hovoriť anglicky?

Znalosť cudzieho jazyka patrí dnes medzi základné znalosti. Je to rovnaké, ako keď vieme čítať alebo počítať. Jazyk je o komunikácii a ľudia medzi sebou musia komunikovať. Dnešný svet sa globalizuje. Slušná znalosť cudzieho jazyka je nevyhnutná k minimalizovaniu neporozumenia. Stačí iba napríklad chcemeť zistiť si na počítači nejakú informáciu – najviac článkov nájdete práve v angličtine. Rovnako sa môžete potrebovať dohovoriť s človekom, ktorý nevie po slovensky.

Skôr už som sa angličtinu učil(a), ale mali sme zlého učiteľa. Mám zažité chybné väzby a hanbím sa hovoriť nesprávne.

Veľmi často máme chybné návyky. A nie je možné to mať za zlé učiteľom. Tí často robia, čo môžu. Lenže bežne používané metódy nie sú úplne efektívne. S metódou Imitum si môžete napočúvať správnu výslovnosť rodeného hovorcu. Časom zistíte, kde ste robili chyby a ako sa ich zbaviť. Samozrejme preučovanie je časovo náročnejšie ako sa učiť bez chybných návykov. Aj tam vám metóda Imitum môže významne pomôcť, naviac bez stresu.

Nemám na učenie čas.

A kto dnes má dostatok času? Nikto... Svet sa stal hektický a my sa za všetkým ženieme. A musíme si často rozmyslieť, aké sú naše priority. Vzdelávanie patrí medzi investíciu, ktorá nám otvára nové možnosti v živote. Pokiaľ musíte 2 x týždenne do jazykovej školy a cesta tam a späť vám tiež zaberie veľa času, tak veľmi skoro zistíte, že sa vám také štúdium nevyplatí. S metódou Imitum študujete iba vtedy, kedy sa vám to hodí.

Naučiť sa jazyk trvá príliš dlho. Učenie je pomalé, nejde to tak rýchlo, ako som si predstavoval(a).

Keď sa učíte jazyk klasickou metódou 2 – 3 hodiny týždenne, potrebujete zhruba 5 rokov, aby ste vedeli komunikovať. Klasická metóda je založená na gramatike a bifľovaní slovíčok. Keď si nebudete pravidelne opakovať naučené, tak to za chvíľku zabudnete a nebudete môcť na štúdium nadviazať a dostanete sa do bludného kruhu. S metódou Imitum môžete pokračovať ďalej vo výuke aj keď niečo zabudnete.

Bojím sa, mám strach:

  • hovoriť, pretože budem robiť chyby
  • že nebudem rozumieť
Všetci robíme chyby a práve to nás robí ľuďmi. Chybujeme. Veľa ľudí si neverí a má obavy hovoriť, aby sa nestrápnili. Ako odstránite tento blok? Jednoducho zahoďte svoj ostych a začnite hovoriť. Chýb sa postupne začnete zbavovať. Pokiaľ nebudete s ľuďmi v cudzom jazyku komunikovať, nebudete tak dobre ani rozumieť. Porozumieť rodeným hovorcom môžete vďaka online kurzu Angličtina bez bifľovania metódou Imitum. Najskôr iba počúvajte nahrávky, potom si ich začnite v duchu opakovať a až si budete istý, tak môžete nahrávky opakovať nahlas.

Kontaktujte nás

Nenašli ste váš dôvod, prečo sa neučíte anglicky? Napíšte nám o tom e-mailom alebo využite nasledujúci formulár:

Chyba

Antispamová kontrola neprošla

Ok
Odoslať